Víťazom druhého kola akceleračného programu je startup, ktorý môže Košičanom skvalitniť voľnočasové aktivity  

28. júna 2022 sa v Kasárňach/Kulturparku konal Demo Day – záverečné podujatie akceleračného programu Challenger Urban:Creative za účasti odbornej poroty, startupov a širokej verejnosti. 

Podujatie, ktoré slávnostne otvoril viceprimátor mesta Košice Marcel Gibóda, bolo vyvrcholením dvoch mesiacov intenzívnej práce 12 finalistov zo siedmich európskych krajín. Počas finále dostal každý z tímov 3 minúty na záverečnú prezentáciu svojho projektu v snahe získať hlavnú cenu Acceleration Progress Award spolu s finančnou výhrou vo výške 10 000 Eur od mesta Košice. Hlavnými kritériami výberu víťaza boli inovatívnosť, realizovateľnosť projektu a potenciálny prínos pre mesto. Porota brala tiež ohľad na progres, aký jednotlivé tímy spravili v priebehu programu.  

Víťazom hlavnej ceny sa stal projekt zo Slovenska – YourLOX, ktorý vytvoril aplikáciu a zároveň platformu prepojených smart-skriniek. Tie umožňujú občanom aj turistom požičiavať si pomôcky pre šport, hry a aktívny oddych priamo na športoviskách a verejných priestranstvách. 

Okrem hlavnej ceny startupy súťažili aj o cenu publika – People’s Choice Award, na základe hlasovania verejnosti. Cenu získal maďarský startup BLOCK, ktorý vyvinul inteligentné a bezpečné dokovacie a zároveň nabíjacie stanice bicyklov.  

Akceleračný program Challenger Urban:Creative bude pokračovať v roku 2023 posledným, tretím ročníkom.