Občan v projekte

Projekt Košice 2.0 je predovšetkým o občanoch. Nielen tých, pre ktorých je naše mesto domovom, ale tiež tých, ktorí tu pracujú, študujú, tvoria a trávia svoj voľný čas. Občan je neoddeliteľnou súčasťou aktivít projektu.

Občania sa môžu do projektu zapojiť rôznymi spôsobmi, či už vyjadrením názoru pri zbere dát prostredníctvom dotazníkových prieskumov alebo aktívne – účasťou v niektorej z projektových aktivít. Počas nasledujúcich troch rokov budú pre občanov pripravené prednášky, semináre a workshopy. Zapojiť sa môžu aj do vzdelávacieho programu alebo realizovať vlastné nápady v niektorom z inovačných programov.

Pre občanov je v prvom rade určený grantový program Inovuj ty! Počas projektu zverejní Mesto Košice tri výzvy, do ktorých sa občania sa môžu prihlásiť s návrhom konkrétneho riešenia. Problém bude priamo súvisieť s mestom a službami, ktoré poskytuje. Vybrané návrhy či prototypy budú podporené nielen finančne, ale tiež technologicky, v takzvanom FabLabe

Prečo sa zapojiť?

Všetky aktivity a podujatia projektu súvisia s udržateľným mestským rozvojom. Len so zapojením obyvateľov môže mesto nájsť tie správne spôsoby, ako sa rozvíjať s ohľadom na potreby komunít, pre ktoré je domovom. Projekt Košice 2.0 je postavený na myšlienke, že sú to práve občania, kto môže prispieť k lepšiemu životu v meste – vlastnými nápadmi, tvorivosťou a angažovanosťou.

Newsletter

Prihlás sa do nášho newslettra a buď v obraze!