Urban Talk: Znepokojené matky

  • Kasárne/Kulturpark, budova Alfa
  • 28. apríl 2023
  • 18:00

Od hojdačky k transparentu – čo motivuje matky chytiť do ruky transparent namiesto hrkálky? Čo je vízia budúcnosti rodičov v čase klimatickej krízy? A ako sa nezblázniť pri pohľade na svoje dieťa, keď si uvedomíme, čo ich čaká, ak nebudeme konať? Pri týchto otázkach začneme rozprávanie o rodičovskom hnutí a jeho metódach.

O tom, čo všetko vedia matky na materskej popri deťoch stihnúť a ako sa snažia pretvárať nielen národnú, ale aj mestskú politiku. Prednášať príde Lucia Szabová, ktorá je okrem Znepokojených matiek v súčasnosti aktívna aj v Klimatickej koalícii. Urban Talk bude moderovať Oto Hudec.


Kedy: 28. 4. 2023, o 18:00

Kde: Kasárne/Kulturpark, budova Alfa

Facebook event:


Znepokojené matky sú skupina, ktorá z pozície bežných mám upozorňuje na nedostatočné opatrenia na ochranu klímy a dôsledky, ktoré bude mať na budúce generácie. Vznikli v roku 2019 ako spontánny nápad zorganizovať pochod rodičov za ochranu klímy a odvtedy pokračuje v presadzovaní klimatických opatrení na národnej politickej úrovni, ale aj na úrovni miest. Tam sa Znepokojené venujú najmä bezpečnosti a spomaleniu dopravy. Skupina vznikla v Bratislave, ale aktívne sa snaží inšpirovať ľudí aj v iných mestách.

Podujatie sa koná v rámci projektu Košice 2.0 ako budovanie povedomia o téme klimatickej krízy a finisáž klimatickej výstavy pre Košice Voľba2050.World.