Košice 2.0 x Art & Tech Days 2022: Opening act

  • Kunsthalle, Rumanova 1
  • 23. november 2022
  • 20:00
Otvárací ceremoniál šiesteho ročníka Art & Tech Days je tu. Open act v podobe jedinečnej multimediálnej performancie bude 23. novembra o 20:00 v Kunsthalle. Lístky nájdeš na tomto odkaze.

Rozi Mákó, Nano vjs, sedemminut
Live AV act

Budapeštianska hudobníčka Rozi Mákó a experimentátorka elektronickej hudby v spojení s vizuálmi od Nano vjs a svetelným dizajnom od sedemminut vytvoria spoločný live audiovizuálny act v rámci Art & Tech days festivalu. V priestoroch košickej Kunsthalle vznikne jedinečný site specific projekt, ktorý prepojí real time generovaný vizuál, svetelný dizajn a vjing s elektronickým ambientom šitým na mieru. Jedinečný priestor s epickými vizuálmi poskytne priestor na imerzívny audiovizuálny zážitok, kde sa zvukové data a výstupy hudobníčky transformujú do nových svetov digitálnej utópie.

Rozi Mákó/HU
Štruktúrovaná improvizácia, experimentálna hudba a neopakovateľná večnosť prítomného okamihu. Popri štúdiu klasického a jazzového klavíra bola Rozi Mákó neustále otvorená rôznym trendom v elektronickej hudbe, ktorú neskôr študovala na sonologickom oddelení Kráľovského konzervatória v Haagu v Holandsku. Jej živé vystúpenia sú pomaly rozvíjajúcimi sa hudobnými zážitkami, ktoré sú jemne harmonické a zároveň trápne hlučné. Zvuky vyskytujúce sa v hudobnej štruktúre, ktorú vytvorila Mákó, pozývajú poslucháča na cestovanie, meditatívne ponorenie do neustálej obnovy. V posledných rokoch sa s veľkým úspechom predstavila na viacerých festivaloch so svojou audiovizuálnou performanciou NEST. Je aktívna aj v mnohých iných hudobných projektoch, či už ide o audiovizuálne tanečné predstavenie (URFORM), analógovo-industriálne techno (CommitteeTsering) alebo súčasné divadelné predstavenie (Self Drive).

Nano vjs/SK
Vizuálny media artový kolektív založený v roku 2010 Beátou Kolbašovskou a Jakubom Pišekom v Košiciach.
Špecializujú sa na video mapping, svetelné inštalácie, live vizuál, VJing, interaktívne inštalácie a multimediálne performance na Slovensku a v zahraničí. Spolupracujú s hudobníkmi, kapelami, DJmi, nezávislými divadlami, súčasnými tanečníkmi aj performermi. Tvorivou a experimentálnou umeleckou produkciou s interdisciplinárnym prístupom vytvárajú site-specific projekty, priamo šité na mieru. Ich diela, multimediálne performance a živé vizuály bolo možné v poslednom období vidieť od Ľuborča cez Tokyo, Boston, Rzeszow, Považskú Bystricu, až po Košice.

sedemminut/SK
Autor mnohých svetelných dizajnov a inštalácií, prešiel svoju púť za svetlom cez fotografiu, VJ-ing, koncertné svietenie, divadelný svetelný light design až k roxoru. Svetlu rozumie a využíva ho z hľadiska rôznych profesií. Rozumie jeho fyzikalite, účelu, ale tiež estetickej hodnote. Pre jeho práce je svetlo “kľúčovým materiálom”, ktorý dokáže formovať a ohýbať v intenciách jeho výpovede.

Podujatie nájdeš aj na Facebooku Art & Tech Days.
Lístky na podujatia Art & Tech Days 2022:
Opening Act: bit.ly/opening_act
Konferencia: bit.ly/atdays_conference

Viac informácií o festivale nájdeš na stránke Art & Tech Days.

Podujatie sa koná v spolupráci s projektom Košice 2.0, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom iniciatívy Mestské inovačné opatrenia.