Eastside Heroes Vol. 1: Ako vybudovať lokálny inovačný ekosystém Made in KE

  • Online
  • 30. marec 2021
  • 18:00

Košice sú spájané s kreatívnym priemyslom, ktorý je jedným z pilierov inovačného ekosystému a novej ekonomiky v meste. Neodmysliteľnou súčasťou kreatívneho priemyslu sú hry. Geniálne spojenie technológií a vizuálneho umenia, scenáristiky a mnohých ďalších tém patrí dnes medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce odvetvia podnikania

Aký dopad na kvalitu života v meste môže mať kreatívny a herný priemysel? Ako vyzerá spolupráca vývojárov a inovátorov v meste a s mestom? Dá sa vybudovať vývojárske štúdio v Košiciach? Čo sú najväčšie radosti, starosti a výzvy tejto práce a aká bude budúcnosť herného sveta? 

O hrách v Košiciach, ich mieste v meste a v inovačnom ekosystéme budeme hovoriť spolu s Petrom Nagyom zo štúdia Grindstone, ktoré má na svojom konte už niekoľko herných titulov, a s Michalom Hladkým, riaditeľom Creative Industry Košice (CIKE).

Eastside Heroes je koncept podujatí, ktorý prezentuje to najlepšie z východného Slovenska vo svete podnikania, startupov, kultúry a umenia. Séria podujatí vznikla ako súčasť projektu Košice 2.0 a jej úlohou je motivovať ľudí na východe v začiatkoch ich podnikania, poradiť im, ako prekonať úvodné prekážky, nájsť inšpiráciu a nové možnosti spolupráce.

Moderuje: Peter Kolesár

Na podujatie je potrebné sa registrovať prostredníctvom tohto formulára. Pred začiatkom podujatia vám zašleme email s bližšími informáciami o tom, ako môžete prenos sledovať.

 

Kto sú speakri?

Peter Nagy je zakladateľom a výkonným riaditeľom firmy Grindstone, a tiež zakladateľom a šéfom vývojárskeho štúdia Games Farm. Je považovaný za legendu herného priemyslu na Slovensku a skúsenosťami v hernom biznise je na samom vrchole. Vývoju hier sa venuje cez 15 rokov.

Michal Hladký je riaditeľom Creative Industry Košice, n.o. (CIKE). Je autorom konceptu, za ktorý získalo mesto Košice titul Európske hlavné mesto kultúry a má viac ako deväť rokov skúseností s jeho implementáciou. Michal riadi a je súčasťou medzinárodných projektov na rozvoj kreatívnych a kultúrnych odvetví, mobilít a biznis modelov. 

 


Projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom iniciatívy Mestské inovačné opatrenia.