Demo Day 2022 predvedie to najlepšie z druhého ročníka Challenger Urban:Creative. Buďte pri tom!

  • Alfa, Kasárne/Kulturpark
  • 28. jún 2022
  • 18:00

Demo Day je záverečné podujatie akceleračného programu Challenger Urban:Creative. Predstaví sa na ňom 12 tímov, ktoré počas niekoľkých mesiacov rozvíjali inovatívne produkty alebo služby s potenciálom prispieť k rozvoju mesta Košice.

Na základe kritérií ako inovatívnosť, dopad na kvalitu života občanov, realizovateľnosť a progres v programe, získa najlepší startup ocenenie Acceleration Progress Award s finančnou odmenou vo výške 10 000 Eur a s možnosťou realizovať v spolupráci s mestom pilotný projekt. Ďalší ocenený získa titul People’s Choice Award.


Registrácia na bit.ly/DemodayChallenger

   Program
17:30 – 18:00 Registrácia účastníkov

18:00 – 18:15

 


Uvítacie príhovory

  • Jaroslav Polaček, primátor mesta Košice
  • Peter Kolesár, partner v Civitta Slovakia
18:15 – 20:00

 

 

 

 

Prezentácie startupov

Porota

20:00 – 20:30
Keynote prezentácia
Michaela Kršková, Chief Innovation Officer, Úrad vlády SR
 

20:30 – 20:45

 

Vyhlásenie víťazov 2. ročníka programu Challenger Urban:Creative

Zmena programu vyhradená.

 


Keynote

Michaela Kršková vyštudovala univerzitu v americkom Princetone a Graduate Institute of International and Development Studies vo švajčiarskej Ženeve. Na Oxfordskej univerzite sa zaoberala transferom technológií do komerčnej sféry. Je spoluzakladateľkou súťaže Startup Awards, ktorá otvorila cestu k úspešnému podnikaniu desiatkam firiem. Spoluzakladala Neulogy Ventures, najväčšiu správcovskú spoločnosť v oblasti rizikového kapitálu na Slovensku, kde ako investičná manažérka pomáhala firmám preraziť do sveta. Aktuálne pôsobí na Úrade vlády Slovenskej republiky ako Chief Innovation Officer Slovenska a koordinuje financovanie výskumu, vývoja a inovácií na Slovensku.


12 účastníkov programu, to je 12 nádejných startupov pre mesto Košice. Prečítajte si článok, v ktorom sa dozviete viac o jednotlivých projektoch. 

Pozrite si, ako vyzeral minuloročný Demo Day.