Projekt Košice 2.0 odštartoval sériou Eastside Heroes, ktorá prezentuje to najlepšie z východu v oblasti IT a kreatívneho priemyslu


[Meetups]
Autor:

Séria podujatí vznikla ako súčasť projektu Košice 2.0. Ich cieľom je budovať komunitu v oblasti IT, podporiť networking a prezentovať nápady, ktoré môžu meniť naše mesto. 

IT, kultúra a kreatívny priemysel majú v Košiciach silné zastúpenie, a v týchto oblastiach pôsobí mnoho obyvateľov. V poslednom období rastie najmä oblasť IT priemyslu a každoročne tu nájde uplatnenie v priemere 1000 uchádzačov o zamestnanie. Okrem veľkých firiem a korporácií tu pôsobí mnoho malých firiem, startupov či freelancerov. Častokrát však o sebe nevedia a je pre nich zložité nadviazať spoluprácu alebo nájsť špecifické role do svojich projektov. Podobne je to aj pri kultúre a kreatívnom priemysle. 

Meetupy v rámci Eastside Heroes sú preto zamerané práve na tieto dve oblasti. „V Košiciach majú kultúra aj IT priemysel silné zázemie a myslíme si, že by sa o nich malo hovoriť viac. A to nielen v prípade rozsiahlych aktivít. Aby sme umožnili ekosystému mesta prosperovať a vytvárať ideálne prostredie pre život, potrebujeme vidieť a vedieť viac aj o tých menších, no nemenej dôležitých príbehoch,”  hovorí Marek Lavčák z Eastcubatora

Podľa Marekových slov komunitu nemôžeme len tak vytvoriť. Vznikne prirodzene, okolo spoločných hodnôt, záujmov a princípov fungovania. „Aj prostredníctvom týchto meetupov chceme ukázať hodnoty, na ktorých rastie a rozvíja sa IT a kultúra v meste, a pomôcť tak ľuďom nájsť sa navzájom. Nemôžete spolupracovať alebo byť v komunite s niekým, koho nepoznáte. To, čo robíme, je taký malý prvý krok.”

Od marca 2021 sa konali už tri meetupy série Eastside Heroes, zatiaľ len v online podobe. 

Prvý bol venovaný hrám a ich mieste v meste a v inovačnom ekosystéme.

Na druhom meetupe sme sa dozvedeli, ako vyzerá cesta začínajúceho podnikateľa v IT.

Tretí meetup nám priblížil tému e-športu a to, ako vyzerá komunita hráčov na východe a čím môže prispieť k zlepšeniu kvality života v meste.

Vieme, že rozvíjanie komunít v IT, kultúre a kreatívnom priemysle, a budovanie ich vzájomných prienikov, nestojí len na nás. „Ak viete o niekom, kto robí zaujímavé veci alebo pracuje na výnimočných projektoch, dajte nám vedieť a my im pomôžeme dostať ich príbeh k ľuďom, ktorých môže zaujať a inšpirovať. To, ako sa bude v tomto meste žiť, záleží aj od nás. Mesto je živý ekosystém, ktorý k svojmu zdraviu často potrebuje aj to, aby sa stretli tí správni ľudia,” dodáva Marek.

Najbližšie predstavíme príbeh Martina Kossutha, CEO a senior UX dizajnéra z More Design, s ktorým sa budeme rozprávať okrem iného aj o digitálnom dizajne, o jeho rozvoji a význame v kontexte dnešného silne digitálneho sveta.

Uvidíme sa 2.6.2021 o 18:00 na meetupe Eastside Heroes Vol.4: Dobrým dizajnom k lepším zajtrajškom.