Kreatívne programovanie hudby v Sonic Pi

  • Kasárne/Kulturpark, Alfa - tanečná sála
  • 26. november 2022 - 27. november 2022
  • 9:00 - 13:00
Ako môžu deti vďaka novým technológiám obohatiť svoju vlastnú kreativitu tak, aby boli súčasne kreatívnymi programátormi a hudobnými skladateľmi?
Kreatívne programovanie hudby v Sonic Pi s Ferom Királym dáva deťom možnosť tvoriť a učiť sa tak hudbe prostredníctvom jej vytvárania.
Pomocou oupensource nástroja SonicPi je možné deti v krátkom čase hravou formou uviesť do širokých možnosti práce so zvukom a jeho organizáciou, čo ďalej podnecuje ich vlastný prirodzený záujem o hudbu.
Sonic Pi vznikol na univerzite v Cambridge ako reakcia na nové pravidlá vzdelávania vo Veľkej Británii, kde je od roku 2014 povinnou súčasťou školských osnov programovanie, zručnosť, ktorú musia aspoň v základoch ovládnuť všetci žiaci. Tento  proces otvoril dvere inovatívnym formám spojenej výučby programovania a hudby, pretože práve v tejto oblasti je takáto synergia prirodzená a pre deti pútavá.

Workshop bude prebiehať s jednou skupinou prihlásených detí. Na záver bude prezentácia prác pre rodičov a pozvaných kamarátov. 

  • vek 10 až 15 rokov 
  • maximálny počet detí 15 
  • každé potrebuje vlastný laptop s nainštalovaným programom Sonic Pi – inštalačný link TU  
  • vlastné slúchadlá  

Workshop kreatívneho programovania hudby je vhodný pre úplných začiatočníkov, ale aj pre deti, ktoré už majú s hudbou skúsenosti. Deti dokážu jednoducho v priebehu niekoľkých hodín skomponovať prvú vlastnú skladbu a naučia sa základné princípy hudobnej kompozície.

Cena lístka na workshop je 9€, zakúpiš ho na: www.bit.ly/workshop-SonicPi

Viac informácií o festivale nájdeš na stránke Art & Tech Days.

Lístky na ostatné podujatia Art & Tech Days 2022 v predaji:
Opening Act: bit.ly/opening_act
Konferencia: bit.ly/atdays_conference

Workshop je súčasťou projektu ooo_2022, ktorý z verejných zdrojov ako hlavný partner podporil Fond na podporu umenia.

Podujatie sa koná v spolupráci s projektom Košice 2.0, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom iniciatívy Mestské inovačné opatrenia.